Astăzi a avut loc sedința plenară a Forumului Elevilor Bucureșteni, în cadrul Colegiul Național “Mihai Viteazul”, pe această cale mulțumim conducerii liceului pentru că ne-au oferit sala de festivități.
Pe ordinea de zi, s-a remarcat subpunctul denumit “Investire” ce a presupus integrarea celor 15 noi membri în structura noastră. Aceștia au avut datoria de a-și depune jurământul de credință la pupitru, urmând să realizeze o scurtă prezentare personală.
De asemenea, au fost prezentate și aprobate proiectele realizate la nivel de comisie și totodată s-a adus în vedere calendarul evenimentelor pe care Forumul Elevilor Bucureșteni le va realiza în această primăvară cu sprijinul Companiei Municipale pentru Dialog București.
Și nu în ultimul rând, a fost expusă strategia de acțiune a grupului de lucru pentru site, ce își propune ca până la finalul lunii martie să-și finalizeze sarcina.



